گروه وکلای امیر کبیر

خدمات ما

چشم انداز

فرم حقوقی

02632553232 02144440344 09391610222

امروز : ۱۴۰۳/۰۳/۰۳

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امین‌حسین رحیمی؛ وزیر دادگستری از سخنرانان ویژه دومین جشنواره تجلیل از کارکنان ساعی سازمان زندان‌ها (یادبود شهید لاجوردی) بود.

وزیر دادگستری در سخنرانی خود به تعطیلی زندان‌ رجایی‌شهر اشاره کرد و گفت: به‌دلیل مشکلات و سختی فراوان شخصاً اعتقاد داشتم انتقال این زندان شدنی نیست، اما کمک خداوند و مدیریت رئیس سازمان زندان‌ها باعث شد که این امر مهم اتفاق بیفتد. تعطیلی این زندان امری ماندگار در دوران مدیریت ریاست قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها محسوب می‌شود چرا که کار نشدنی را شدنی کردند، این کار می‌تواند مبنا و الگویی برای حل مشکلات کشور باشد.

بنا بر اعلام تسنیم، زندان رجایی‌شهر در راستای اجرای مصوبات سفر استانی حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌‎ای؛ رئیس قوه قضاییه به استان البرز در فروردین‌ماه امسال در مردادماه تعطیل شد.

روند تعطیلی این زندان، از زمان تصویب مصوبه یادشده آغاز شد و با توجه به انجام مقدمات از سوی سازمان زندان‌های کشور و هماهنگی‌های صورت گرفته در استان البرز، تا دهم تیرماه حدود نیمی از زندانیان تخلیه شده بود و عملیات انتقال زندانیان روز شنبه 14 مرداد به پایان رسید و این زندان تعطیل شد.

مرحله بعدی برای انتقال کامل زندان رجایی‌شهر، پیگیری‌‌ها و اقدامات از سوی سازمان زندان‌‎ها جهت حصول توافق نهایی با استانداری البرز برای واگذاری این زندان است.

آنطور که فاضلی هریکندی؛ رئیس کل دادگستری استان البرز اعلام کرده است؛ این زندان پس از توافق سازمان زندان‌ها و استانداری البرز به مدیریت شهری کرج واگذار خواهد شد.

شهید لاجوردی معمار زندانبانی برای تربیت و اصلاح مجرمین است

وزیر دادگستری در ادامه سخنرانی خود در جشنواره تجلیل از کارکنان ساعی سازمان زندان‌ها (یادبود شهید لاجوردی) که امروز (پنجشنبه 2 شهریور) و با حضور رئیس، مدیران و کارکنان سازمان زندان‌ها برگزار شد، شهید لاجوردی را معمار سازمان زندان‌ها در زمینه اصلاح‌ و تربیت و زندانبانی صحیح دانست و گفت: او به معنای واقعی ساده‌زیست بود و نهایتاً کینه منافقین باعث شد که به شهادت برسد.

رحیمی، مهم‌ترین ویژگی شهید لاجوردی در زندانبانی را اصلاح و بازسازگار کردن زندانیان برای بازگشت به جامعه عنوان کرد و افزود: شهید لاجوردی در مورد زندانیان بسیار دلسوز بود و همین موضوع باعث شد بسیاری از منافقین را با اخلاق فاضل وی به زندگی سالم برگردند.