گروه وکلای امیر کبیر

خدمات ما

چشم انداز

فرم حقوقی

02632553232 02144440344 09391610222

امروز : ۱۴۰۳/۰۳/۰۳

کشور آلمان یکی از۲۷ کشور قدرتمند اتحادیه اروپا میباشد که با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان در اروپای مرکزی و در بین دریای بالتیک درشمال و رشته کوه های آلپ در جنوب قرارگرفته است. پایتخت این کشور برلین ، زبان رسمی آن آلمانی،  دین رسمی کشور مسیحیت ، واحد پول یورو و سیستم حکومتی آن فدرالی پارلمانی میباشد.

این کشور از مهم ترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود و در قوانین مهاجرتی خود بصورت پیوسته تغییر ایجاد میکند. دریافت ویزای این کشور نسبت به سایر کشور های اتحادیه اروپا طاقت فرسا تر است و هرفردی از خارج از اتحادیه تمایل به ورود به این کشور را داشته باشد باید با توجه به هدف سفر خود درخواست ویزا تقدیم کند.

انواع ویزا در کشور آلمان :

ویزای این کشورقدرتمند در ۲ نوع ویزای بلند مدت یا ملی  و ویزای نوع D و کوتاه مدت یا شنگن صادر میشود .

 

ویزای کوتاه مدت ( شنگن) :

 این نوع ویزا که برای مدت کمتر از ۹۰ روز صادر میشود خود به انواع مختلفی تقسیم میشود و  ممکن است برای اهداف زیرصادر شود :

ویزای گردشگری

ویزای دیدار با دوستان و خویشاوندان

ویزای سفر به همراه یک فرد بیمار

ویزای رقابت های ورزشی

ویزای نوع A( ترانزیت فرودگاهی)

ویزای بلند مدت ( ملی یا ویزای نوع D )

ویزاهایی که برای مدت بیش از ۹۰ روز صادر می‌شوند ویزای ملی نام دارند که از انواع مختلف آن می‌توان به جابسیکر ، آوسبیلدونگ و جاب آفر اشاره کرد

ویزای جاب آفر ( ویزای کاری) :

این نوع ویزا از بهترین انواع مهاجرت  به آلمان است و حتی گاها بعضی مشاغل با تایید کارفرما لزومی بر ارائه هیچ مدرک زبانی ندارد .متقاضی این نوع ویزا از طریق سایت های مخصوص جاب آفر کار مورد نظر خود را جستجو میکند،مصاحبه شغلی خود رابصورت آنلاین انجام می‌دهد و قرارداد را امضا و به محض ورود به خاک آلمان می‌تواند شروع به کار نماید .

برای اخذ این نوع ویزاشرایط سنی در نظر گرفته میشود به این نحو که اگر سن فرد متقاضی بیشتر از ۴۵ سال بود باید مدرکی مبنی براینکه در کشور آلمان مشکل مالی در پرداخت و هزینه های درمان و… ندارد به ویزامتریک ارائه دهد .

ویزای جابسیکر ( جستجوی کار حضوری)

در این نوع ویزافرد متقاضی حدودابین ۳ تا ۶ ماه فرصت خواهد داشت که در خاک کشور آلمان به جستجوی کار مورد علاقه خود بپردازد و گاها این زمان قابل تمدید میباشد .با توجه به تغییر مداوم قوانین مهاجرتی کشورهای اروپایی  فرد متقاضی که تمکن مالی مناسبی نداشته باشد می‌تواند برخلاف گذشته با داشتن کاری پاره وقت هزینه هدی زندگی خود را تامین کند .

وجه تمایز این ویزا با ویزای جاب آفر این است که گاها نظر بعضی کارفرماها بر این است که با افرادی که خارج از خاک اتحادیه اروپاباشند همکاری نخواهد داشت و حتما باید فرد متقاضی مصاحبه حضوری داشته باشد .

نکته قابل توجه این است که فرد متقاضی این نوع ویزا در ایران  باید ۳ سال سابقه کاری مرتبط به شغلی که درخواست می‌کند داشته باشد .

بلوکارت آلمان :

ماجرای این کارت تا حدودی شبیه گرین کارت آمریکاست با این تفاوت که برای قاره اروپا صادر میشود و صاحب کارت امکان ورود و خروج نامحدود به کشور صادر کننده کارت را دارد. در دوسال ابتدایی که فرد بلوکارت خودرا دریافت کرده اگر بخواهد شغل خود را تغییر دهد باید به اداره خارجی هااطلاع دهد

ویزای آوسبیلدونگ

این ویزا مختص به افرادی است که سابقه کاری ندارند، سابق شغلی مرتبط به شغل‌شان ندارند و یا اینکه مدرک دانشگاهی ندارم. از مدارک ضروری این نوع ویزا مدرک زبان میباشد . آوسبیلدونگ در واقع همانند کارآموزی و فنی حرفه ای در ایران است و دوره های فنی و عملی در محیط کار گذرانده می‌شود و در بعضی از انواع مختلف آوسبیلدونگ ، کارآموز حقوق نیز دریافت می‌کند. بعد از اتمام دوره ها هم کشور آلمان به فرد آموزش دیده فرصتی چندماهه اعطا میکند تا کار مورد نظر خود را پیدا کند.

مدارک مورد نیاز : مدارک با توجه به هدف سفر هر فرد مجموعه مدارکی که باید تهیه شود متفاوت است. متقاضیان می‌توانند نسبت  توجه به هدف خود مدارک لازم جهت ارائه به مامور کنترل مدارک ویزامتریک را ارائه دهند

اما مدارکی هم وجود دارند که بصورت عمومی هستند و در تمامی انواع ویزا باید به آن مورد توجه ویژه شود.

از جمله مدارک عمومی ویزاها  فرم درخواست ویدکس ( فرم درخواست ویزا ) ، پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماهه. عکس بیومتریک . برنامه سفره . مدارک تمکن مالی میباشد .

نحوه دریافت وقت از سفارت آلمان :

در حال حاضر دریافت وقت سفارت آلمان جهت بررسی و تایید و تصدیق مدارک از طریق سایت ویزامتریک صورت می‌پذیرد و برای اطلاع از تمامی هزینه ها باید ای زرین این سایت نسبت به اخذ وقت اقدام کرد. البته از تاریح ۳۰ مرداد سیستم دقت دهی و ویزای شنگن دچار تحول گردیده است و متقاضیان میبایست ابتدا در لیست انتظار در میاد

برای احراز شرایط اقامت در کشور آلمان میتوانید با گروه وکلای امیرکبیر در ارتباط باشید و همچنین رزومه کاری خود را از طریق پیوند زیر با ما به اشتراک بگذارید